Kayıt ve Kontrol BirimiBilindiği üzere 14/01/2011 tarihi itibariyle TİTUBB sisteminin yeni sürümü faaliyete geçmiş olup bu tarihten itibaren firma, belge ve ürün kayıt bildirimleri yeni sürüm üzerinden yürütülmektedir. Bununla birlikte eski TİTUBB sürümünde kayıt bildirimleri tamamlanmış olan tüm ürünler, TİTUBB sisteminin yeni sürümüne aktarılmıştır.
 
TİTUBB sisteminin eski sürümünde, ürünlerin steril olup olmadığı konusunda herhangi bir veri giriş alanı bulunmamakta idi. TİTUBB sistemi yeni sürümünün ürün kayıt sayfasında, ürün sterillik bilgisinin tanımlanacağı bir alan oluşturulmuştur.
 
TİTUBB sisteminin eski sürümünden yeni sürüme aktarılan ürünlerin sterillik bilgisi hakkında yayımlanan 22/11/2011 tarihli ve 091884 sayılı duyurumuzda; imalatçı ve ithalatçı firmalar tarafından sisteme giriş yapılarak, kendi firmaları altında kayıt/bildirimi bulunan tüm ürünlerin (Tıbbi Cihaz Yönetmeliği Sınıf I steril ürünler hariç), ürün kayıt sayfası 21 numaralı veri giriş alanında bulunan sterillik bilgisinin kontrol edilerek düzeltilmesi için 31/01/2012 tarihine kadar süre verilmişti.
 
Ancak tıbbi cihaz imalatçıları/ithalatçıları tarafından bahsi geçen düzeltmelerin bu süre içerisinde tamamlanamadığına ilişkin Genel Müdürlüğümüze yapılan başvurular doğrultusunda, ürün sterillik bilgisinin (Tıbbi Cihaz Yönetmeliği Sınıf I steril ürünler hariç), TİTUBB ürün kayıt/bildirim durumunu etkilemeden düzeltilebilmesi için verilen süre 30/04/2012 tarihine kadar uzatılmıştır.
 
Bu tarihten sonra yapılacak düzeltmelerde ürünlerin kayıt/bildirim durumu “Yeni” olarak değişecektir ve Bakanlığımıza yeniden başvuru yapmanız gerekecektir.

Adı
Tarih
Doküman
STERİL DUYURUSU
-
PDF