Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı

Bilindiği üzere İlaç Takip Sisteminin en önemli paydaşlarından olan ecza depolarının İTS üzerindeki işlemleri tek bir GLN (Global Location Number) üzerinden yapılmaktaydı. Gelinen süreçte şube deposu bulunan ecza depolarının tüm şubelerinin işlemlerini kendilerinin yapması gerekliliği doğmuştur. Bu minvalde 11.07.2016 tarihinde Ecza Depoları Şube GLN Yönetimine geçilecektir. Bu geçiş ile;

- Şube deposu bulunmayan (tek merkez depolu) ecza depolarının herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır. Bu ecza depoları işlemlerini aynı şekilde işlem yapmaya devam edeceklerdir.

- Şube deposu olan ecza depolarının şu an kullanmakta oldukları GLN leri Ana GLN olarak tanımlanmış olup, diğer paydaşlarca bu GLN kullanılmaya devam edilecektir. Bu demek oluyor ki;

1- Eczanelerce yapılacak bir işlem yoktur. Eczacılarımız şu an kullanılan ecza deposu GLN leri ile alış, iade gibi işlemleri yapmaya devem edeceklerdir. Eczacılarımızın eczane otomasyon programlarında bir değişikliğe gitmelerine gerek yoktur.

2- Ecza depolarına ürün tedarik eden ilaç firmaları da şu an kullanılan ecza deposu GLN lerini kullanmaya devam edeceklerdir. İşlemlerinde değişikliğe gitmelerine gerek yoktur.

3- Bunlar dışındaki tüm süreçler İTS ve şube deposu olan ecza depolarınca kotarılacaktır.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.