RECEP USLU

27.04.1983 yılında Samsun Bafra’da doğdu. Ortaokulu Bafra İmam Hatip Lisesinde, liseyi Muradiye Yavuz Sultan Fen Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin Tıp Elektroniği alanından mezun oldu.

Askerlik görevini 2005 yılında İstanbul Küçükyalı’da Levazım Maliye Eğitim Merkez Komutanlığı’nda yaptı.

2006 yılının başında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi – Tıbbi Aygıtlar Bakım Onarım Merkezi’ne (TABOM) mühendis olarak başladıktan sonra sırasıyla Başmühendis Yardımcısı ve Başmühendislik görevlerinde bulundu.

2012 yılı Haziran ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun kuruluşunu müteakip Tıbbi Cihaz Etüd Proje ve Koordinasyon Dairesine Mühendis olarak başlayan Recep USLU aynı dairede Klinik Mühendislik Birim Sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılı Eylül ayında Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Daire Başkanlığı’na getirildi.

2016 yılı Nisan ayından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Daire Başkanı olarak görev yapan Recep USLU 2017 yılı Eylül ayından itibaren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca 2012 yılından bu tarafa Türk Standardları Enstitüsü’nde Medikal Teknik Komitesi üyesidir.

İngilizce ve Arapça bilen Recep USLU evli ve bir çocuk babasıdır.