BAŞKANIMIZ

Dr. Asım HOCAOĞLU

1977 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında Hacettepe Üniversitesi’nde; doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi’nde Toksikoloji alanında tamamladı.

Meslek hayatına 2002 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinde başladı. 2004 yılında atandığı Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde 2011 yılına kadar görev yaptı. 2011 yılında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na atandı.

2016-2021 yılları arasında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik Araştırmalar Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2021 yılında İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu süre zarfında Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcılığı ile Ekonomik Değerlendirmeler ve Laboratuvar Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü.

Dr. Asım Hocaoğlu, 2022 yılının Ekim ayından itibaren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Biyolojik ürünler, ileri tedavi tıbbi ürünler ve klinik araştırmalar özel ilgi alanı olup bu konularda çalışmalarını sürdürmektedir.