saglik-bakani-mehmet-muezzinoglu-etlik-entegre-sehir-hastanesinin-tanitimini-yapti-27122018173922

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ankara Etlik Şehir Hastanesi Projesiyle ilgili projenin temelinin atılacağı alanda düzenlediği basın toplantısında,temel atma töreni öncesinde yapılan hazırlıkları yerinde görmek istediklerini söyledi.

Şehir hastaneleri konsepti ile Türkiye'nin sağlık alanındaki standartının bir basamak daha yukarı çıkacağını ifade eden Müezzinoğlu, "Böylece, dünya standartlarıyla yarışabileceğiz ve hatta birçok gelişmiş ülkenin de standartlarının önüne geçmiş olacağız" diye konuştu. Müezzinoğlu, bir süre önce Bilkent'te yapılacak şehir hastanesinin temelinin atıldığını hatırlatarak, yarın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Etlik'teki Şehir Hastanesi'nin temelinin atılacağını belirtti.

Bir ay içinde İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin temelinin atılacığını dile getiren Müezzinoğlu, "İnanıyorum ki, en geç 30 ay sonra, Türkiye genelinde yaklaşık 24 bin yatak kapasiteli yeni şehir hastanelerimizi, ülkemizin ve milletimizin sağlık hizmetine sunmuş olacağız" dedi.
 
ANKARA ETLİK ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜ
Etlik Entegre Sağlık Kampüsü 3566 yataklı bir Sağlık Kampüsü olup aşağıdaki Branş Hastaneleri bünyesinde barındırmaktadır.
–Genel Hastane,
–Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesi,
–Ortopedi ve Nörolojik Bilimler Hastanesi,
–Çocuk Hastalıkları Hastanesi,
–Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi,
–Onkoloji Hastanesi, 
–Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi,
–Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi,
–Klinik Otel,
–İl Sağlık Müdürlüğü,
Kamu Özel Ortaklığı (KÖO) yatırım-finansman modeli ile gerçekleştirilecek olan projenin yatırım dönemi 42 ay olup, işletme dönemi 25 yıldır. Projenin yatırım bedeli 2.400.000.000 TL'dır. Proje tamamalandığında yaklaşık olarak 20.000 kişilik bir istihdam yaratacaktır.