Kayıt ve Kontrol BirimiT.C. İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB) Firma Kaydı Yapacak Eczaneler Hakkında Duyuru
 
 
Bilindiği üzere TİTUBB, Tıbbi Cihaz Yönetmeliği, Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği kapsamındaki ürünler ile bunların üretimini, ithalatını, dağıtım ve satışını yapan firma ve kurumların kayıt bildirim işlemlerinin yapıldığı web tabanlı bir sistemdir.
 
TİTUBB sisteminde firma kayıt işlemlerini yapacak olan eczane sayısının fazla olması ve TİTUBB firma kayıt işlemlerinin kısa zamanda tamamlanabilmesi amacıyla, eczanelerin TİTUBB firma kayıt işlemleri için gerekli veriler Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen İlaç Takip Sistemi’nden (İTS) toplu olarak TİTUBB sistemine aktarılacaktır. Bu sayede İTS’de kayıtlı tüm eczanelerin TİTUBB firma kayıt işlemleri tamamlanacak olup İTS sisteminde kayıtlı olan eczane e-posta adreslerine TİTUBB firma kullanıcı adı ve şifresi gönderilecektir. Eczaneler, gönderilen kullanıcı adı ve şifrelerle TİTUBB sistemini aktif olarak kullanabileceklerdir.
 
 
 
Dr. Saim KERMAN
Bakan a.
Genel Müdür

Adı
Tarih
Doküman
Eczaneler Titubb kayıt duyurusu
-
PDF