10.11.2023 - Klinik Araştırmalar Dairesi Başkanlığı

Klinik Araştırmalarda Kullanılan Ürünlerin Kimyasal ve Farmasötik Kalite Gerekliliklerine İlişkin Kılavuz Taslağı ve Klinik Araştırmalarda Kullanılan Araştırma Ürünleri ve Yardımcı Beşeri Tıbbi Ürünlerin Etiketlenmesine İlişkin Kılavuz Taslağı Hakkında


27/05/2023 tarihli ve 32203 sayılı Resmi Gazete’de yayımlan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Klinik Araştırmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında Klinik Araştırmalarda Kullanılan Ürünlerin Kimyasal ve Farmasötik Kalite Gerekliliklerine İlişkin Kılavuz ve Klinik Araştırmalarda Kullanılan Araştırma Ürünleri ve Yardımcı Beşeri Tıbbi Ürünlerin Etiketlenmesine İlişkin Kılavuz hazırlanmıştır.


Söz konusu taslak kılavuzlar ve Görüş Bildirme Formu ekte paylaşılmaktadır. Taslak kılavuzlara ilişkin görüşlerinizin tarafımızca değerlendirilmek üzere en geç 30.11.2023 tarihi mesai bitimine kadar kad@titck.gov.tr adresinden iletilmesini rica ederiz.


Söz konusu kılavuz taslaklarına ve konuya ilişkin gerekli bilgilere Kurumumuz dış görüş platformu olan https://ebs.titck.gov.tr/public/DisGorusPlatformu adresinden de erişim sağlanabilmektedir.


İlgililere önemle duyurulur


Adı
Tarih
Doküman
Klinik Araştırmalarda Kullanılan Ürünlerin Kimyasal ve Farmasötik Kalite Gerekliliklerine İlişkin Kılavuz Taslağı
10.11.2023
PDF
Klinik Araştırmalarda Kullanılan Araştırma Ürünleri ve Yardımcı Beşeri Tıbbi Ürünlerin Etiketlenmesine İlişkin Kılavuz Taslağı
10.11.2023
PDF
Görüş Formu Örneği
10.11.2023
DOC