Kayıt ve Kontrol BirimiTıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine
T.C. İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) Hakkında
 
Duyuru 2011/1
 
 
Bilindiği üzere TİTUBB, Tıbbi Cihaz Yönetmeliği, Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği ve Vücut Dışında Kullanılan (İn Vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği kapsamındaki ürünler ile bunların üretimini, ithalatını, dağıtım ve satışını yapan firma ve kurumların kayıt bildirim işlemlerinin yapıldığı web tabanlı bir sistemdir.
 
14/01/2011 tarihi itibariyle TİTUBB sisteminin yeni versiyonu faaliyete geçmiş olup bu tarih itibariyle firma ve ürün kayıt bildirim işlemleri için gerekli veri girişi yeni TİTUBB sistemi üzerinden yapılacaktır. Eski TİTUBB sisteminden firma ve ürün kayıt/bildirimi için veri girişi tamamen durdurulmuştur. Ancak daha önceki tarihlerde eski sistem üzerinden veri girişi tamamlanarak Bakanlığımıza yapılan firma ve ürün kayıt/bildirim başvuruları Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.
 
Bununla birlikte eski TİTUBB sisteminde Sağlık Bakanlığı kayıt bildirim onayı bulunan firma ve ürünler yeni sisteme aktarılmış olup, firmalara ait kullanıcı adı şifreler yeni sistemde de kullanılabilecektir. Ayrıca yeni sistemde bayiler de kendi adlarına firma kayıt işlemlerini yapacak olup bayilik başvurularını sistem üzerinden ilgili firmalara yapabilecektir. Ancak firma kaydı yapan bayilerin, üretici veya ithalatçı firmalar gibi ürün kayıt bildirim işlemlerini yapmamaları gerekmektedir.
 
Bu kapsamda tüm firmaların firma ve ürün kayıt/bildirim işlemleri için yenilenen TİTUBB sistemini kullanmaları, firma ve ürün kayıt bildirimleri hakkında yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. 
 
 
 
Dr. Saim KERMAN
Bakan a.
Genel Müdür
 

Adı
Tarih
Doküman
2011.1
-
PDF