TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK)

PIC/s ÜYELİĞİ VE SEKTÖRLE İSTİŞARE ÇALIŞTAYI

“PIC/s Üyeliği ve Sektörle İstişare Çalıştayı” 28 Şubat 2018 tarihinde İstanbul-TİM Dış Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üyelik sürecinde, beklentiler ve çözüm önerilerinin tartışıldığı, diğer ülke ilaç otoriteleriyle olan mevcut vakaların ele alındığı programın açılış konuşmasını Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih Tan yaptı. Programda, İlaç Denetim Daire Başkanı Sevil Azak Sungur tarafından “İlaç Denetimleri ve GMP Sertifikasyonu", Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı Kalite Yöneticisi Gülşen Yılmaz tarafından ise, “PIC/s İşleyişi ve Ülkeler arası İşbirlikleri” konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Programa, TİTCK Başkan Yardımcıları Dr. Ali Alkan, Doç. Dr. İsmail Mert Vural, Analiz ve Kontrol Laboratuvarları Daire Başkanı Doç. Dr. Evren Algın Yapar, Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Ecz. Eda Cindoğlu, İlaç Ruhsatlandırma Daire Başkan Vekili Ecz. Handan Çelikel, Sağlık Denetçisi Bahar Dal, İlaç Denetim Dairesi Birim Sorumluları Serap Kalyon, Burcu Şengül ve Zehra Yarım ile Ekonomi Bakanlığı yetkilileri de katıldı.

Medya