TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK)

İhracat Başvurusunda Bulunacak Kozmetik Firmalarının Dikkatine

-Duyuru tarihinden bir sonraki gün başlamak üzere “Deklarasyon” belgesi yerine ekte yer alan “List of Products” başlıklı belgenin sertifika başvurularının ekinde gönderilmesi gerekmektedir.

-Söz konusu belgenin formatında yapılacak hiçbir değişiklik kabul edilmeyecektir. T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu anteti haricinde herhangi bir firmanın antetli kağıdı veya amblemi/logosu bulunmamalıdır.

-Söz konusu belge, ürünlerin ÜTS’ye yapılmış olan bildirimlerinden en son kayıt altına alınan isimleri veya “Ürün Adı Listesi”nde yer alan isimleri ile düzenlenmelidir.

-Ürünlerin kayıt altına alındığı ÜTS numaraları veya işlem takip numaralarına söz konusu belgede yer verilmemeli, bu numaralar ayrı bir bildirim listesi olarak düzenlenerek Kuruma gönderilmelidir.

-Tahakkuk oluşturulan başvurular için ödemenin en kısa sürede yapılması firmaların bekleme süresini azaltmak açısından oldukça önemlidir.

-İşlemlerin en kısa sürede sonuçlandırılması ve hataların en aza indirilmesi amacıyla Kurum tarafından yayımlanan duyuruların özenle takip edilmesi gerekmektedir.

Ekler:

  1. List of Product
  2. List of Products- Marka sahibi yurt dışında

Ekler
Adı Doküman
Ek doc
Ek doc